Domů / ZAHRADA / SEKAČKY / MOTOROVÉ / S POJEZDEM

HECHT 5534 INSTART - benzínová sekačka s pojezdem


Žádné hodnocení. Kód: HECHT5534INSTART5IN1 DOPRAVA ZDARMA
Benzínová sekačka s pojezdem a motorem Briggs & Stratton Series 675iS s obsahem 163 cm3. Záběr 51 cm. Hmotnost 33,8 kg. Koš 60 l. Výška zdvihu 25 - 75 mm. Elektrické startování.
Výrobce: HECHTHECHT
Záruka: 24 měsíců
Dostupnost: Nelze dodat
15.490 Kč , plus doprava
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.


HECHT 5534 INSTART - benzínová sekačka s pojezdemBenzínová sekačka HECHT 5534 INSTART s pojezdem a motorem Briggs & Stratton Series 675iS s obsahem 163 cm3 s funkcí elektrického startu. Motor je plně automatický, kromě startovacího tlačítka a páky provozu nemá žádné další ovládací prvky. Díky tomu je sekačka vhodná i pro méně technicky zdatné uživatele. K uvedení do provozu stačí stisknout a držet červenou páku na madle a krátce stisknout startovací tlačítko na panelu na madle. Motor naskočí a okamžitě můžete začít sekat. Červenou řadicí pákou na panelu na madle vyberete jenu ze čtyř rychlostí a přidržením černé páky pod madlem se sekačka rozjede. Uvolněním páky pojezdu sekačka zastaví, uvolněním páky motoru vypne motor. Pro ovládání celé sekačky tedy slouží pouhé čtyři ovládací prvky: páka motoru, startovací tlačítko, rychlostní páka a páka pojezdu. Jediným dalším ovládacím prvkem je páka centrálního nastavení výšky. Výšku zdvihu je možné nastavit v sedmi stupních od 25 do 75 mm.
Energii potřebnou pro startování dodává originální li-ion akumulátor Briggs & Stratton o napětí 10,8 V s kapacitou 1,45 Ah. Akumulátor se osazuje do konektoru na vrchním krytu motoru. Časté startování a krátká doba provozu motoru při sečení je příčinou, že motor není schopen akumulátor spolehlivě dobíjet, proto je zde voleno velice elegantní řešení dobíjení. Relativně malý akumulátor lze velice snadno vytáhnout z konektoru na motoru, nabíjení se provádí jeho uložením na dodávanou nabíječku. Plně nabitý je přibližně za 60 minut. Nabíječka je plně automatická, akumulátor na ní proto můžete nechat uložený kdykoli nesekáte, po nabití se nabíječka automaticky přepne do udržovacího režimu a akumulátor tam máte v dobré kondici stále plně nabitý i po dlouhé zimě na začátku sezóny. Vzhledem k odlišnému způsobu startování různou obsluhou není možné uvést počet provedených startů na jediné nabití, s velkou rezervou však vystačí na posečení velké zahrady s nezbytnými přestávkami na odpočinek a vysypávání koše.

Posečená tráva putuje do velkého 60 litrového koše, který je vybaven aerodynamickou klapkou, ta svým otevřením signalizuje plný koš. Součástí sekačky je i mulčovací klín. Po sejmutí koše stačí klínem zaslepit vyhazovací otvor na zádi sekačky a univerzální nůž díky změnám proudění vzduchu pod šasi trávu rozseká na drobné kousky, které volně propadnou ke kořenům trávníku, kde slouží jako hnojivo. Sekat je možné i v režimu bočního výhozu – pod kryt na boku sekačky stačí osadit tunel dodávaný se sekačkou a tráva je při sečení odhazována vedle sekačky. Obsluha tak nemusí šlapat v posekané trávě, tímto způsobem je možné sekat i lehce přerostlý trávník.

Pro pojezd slouží velká kola, jejichž uložení na kuličkových ložiscích je u sekačky této třídy samozřejmostí. Kola jsou opatřena patentovaným dezénem HECHT, který zlepšuje trakci, zároveň brání zachytávání nečistot a trávy ve vzorku kol.

Záběr nože je 51 cm, díky funkci Edge Cutting, tedy chytře tvarovanému šasi, dosáhne nůž až za šířku kol. Tím je umožněno snadné sečení podél plotu a zdí, tráva je posekána až na samotný okraj. Po sečení tak často není nutná konečná úprava vyžínačem.

Jak již bylo zmíněno, sekačka je vybavena čtyřmi rychlostmi, o převod se stará spolehlivý variátor. Rychlost pojezdu je možné nastavit s rozsahu od 3 do 4,5 km/h. Rychlost je pak možné volit podle stavu trávníku. U pravidelně udržovaných trávníků je možné nastavit vyšší rychlost, práce pak jde rychleji od ruky. Pro spolehlivé posečení zanedbaného trávníku pak nastavíme pomalejší pojezd. Značkový motor s jmenovitým výkonem 2,6 kW pak spolehlivě zvládne jak samotné sečení, tak pohon pojezdu i s plným košem. Točivý moment motoru je až 9 Nm.

Díky výškově nastavitelnému madlu se snadno sekačka přizpůsobí komukoli.

Technická specifikace:
Jmenovitý výkon podle SAE J1940: 2,6 kW
Maximální pracovní otáčky motoru: 2800 ot/min
Maximální výkon motoru: 6 HP
Motor: Briggs & Stratton Series 675iS
Objem motoru: 163 cm3
Start: Elektrický
Typ pohonu: Spalovací benzínový motor
Akumulátor: 10,8 V; 1,45 Ah
Boční výhoz: Ano
Centrální nastavení výšky: Ano
Edge Cutting: Ano
Hmotnost: 33,8 kg
Kola na kuličkových ložiscích: Ano
Maximální točivý moment: 9 Nm
Mulčování_: Ano
Nastavení výšky rukojeti: Ano
Objem koše: 60 l
Pojezd: Ano
Pracovní záběr: 51 cm
Provedení šasi: Kov
Průměr kol přední/ zadní (palce): 8/11
Rychlost: 3 - 4,5 km/h
Třecí spojka na noži: Ano
Výška zdvihu: 25 - 75 mm
Specifikace
Váha 33.8 kg
Doporučené příslušenství
Motorový olej B&S SAE 30 0,6l Motorový olej B&S SAE 30 0,6l Kód: 100005 E
Máme na prodejně
116 Kč
Detail
Motorový olej B&S SAE 30 1,4l Motorový olej B&S SAE 30 1,4l Kód: 100006E
Máme na prodejně
244 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.