Domů / ZAHRADA / SEKAČKY / MOTOROVÉ / S POJEZDEM

HECHT 548 INSTART 5in1-benzínová sekačka spojezdem


Žádné hodnocení. Kód: HECHT548INSTART5IN1 DOPRAVA ZDARMA NOVINKA NOVINKA
Benzínová sekačka s pojezdem a motorem Briggs & Stratton Series 575iS. Záběr 46 cm. Hmotnost 32,7 kg. Koš 60 l. Výška zdvihu 25 - 75 mm. Elektrické startování.
Výrobce: HECHTHECHT
Záruka: 24 měsíců
Dostupnost: Nelze dodat
12.990 Kč , plus doprava
(12.990 Kč/ks)
 
Porovnat Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.


HECHT 548 INSTART 5in1-benzínová sekačka spojezdemBenzínová sekačka HECHT 5534 INSTART s pojezdem a motorem Briggs & Stratton Series 575iS s obsahem 150 cm3 s funkcí elektrického startu. Motor je plně automatický, kromě startovacího tlačítka a páky provozu nemá žádné další ovládací prvky. Díky tomu je sekačka vhodná i pro méně technicky zdatné uživatele. K uvedení do provozu stačí stisknout a držet červenou páku na madle a krátce stisknout startovací tlačítko na panelu na madle. Motor naskočí a okamžitě můžete začít sekat. Červenou řadicí pákou na panelu na madle vyberete jednu ze čtyř rychlostí a přidržením černé páky pod madlem se sekačka rozjede. Uvolněním páky pojezdu sekačka zastaví, uvolněním páky motoru vypne motor. Pro ovládání celé sekačky tedy slouží pouhé čtyři ovládací prvky: páka motoru, startovací tlačítko, rychlostní páka a páka pojezdu. Jediným dalším ovládacím prvkem je páka centrálního nastavení výšky. Výšku zdvihu je možné nastavit v sedmi stupních od 25 do 75 mm.
Energii potřebnou pro startování dodává originální li-ion akumulátor Briggs & Stratton o napětí 10,8 V s kapacitou 1,45 Ah. Akumulátor se osazuje do konektoru na vrchním krytu motoru. Časté startování a krátká doba provozu motoru při sečení je příčinou, že motor není schopen akumulátor spolehlivě dobíjet, proto je zde voleno velice elegantní řešení dobíjení. Relativně malý akumulátor lze velice snadno vytáhnout z konektoru na motoru, nabíjení se provádí jeho uložením na dodávanou nabíječku. Plně nabitý je přibližně za 60 minut. Nabíječka je plně automatická, akumulátor na ní proto můžete nechat uložený kdykoli nesekáte, po nabití se nabíječka automaticky přepne do udržovacího režimu a akumulátor tam máte v dobré kondici stále plně nabitý i po dlouhé zimě na začátku sezóny. Vzhledem k odlišnému způsobu startování různou obsluhou není možné uvést počet provedených startů na jediné nabití, s velkou rezervou však vystačí na posečení velké zahrady s nezbytnými přestávkami na odpočinek a vysypávání koše.

Posečená tráva putuje do velkého 60 litrového koše, který je vybaven aerodynamickou klapkou, ta svým otevřením signalizuje plný koš. Součástí sekačky je i mulčovací klín. Po sejmutí koše stačí klínem zaslepit vyhazovací otvor na zádi sekačky a univerzální nůž díky změnám proudění vzduchu pod šasi trávu rozseká na drobné kousky, které volně propadnou ke kořenům trávníku, kde slouží jako hnojivo. Sekat je možné i v režimu bočního výhozu – pod kryt na boku sekačky stačí osadit tunel dodávaný se sekačkou a tráva je při sečení odhazována vedle sekačky. Obsluha tak nemusí šlapat v posekané trávě, tímto způsobem je možné sekat i lehce přerostlý trávník.

Pro pojezd slouží velká kola, jejichž uložení na kuličkových ložiscích je u sekačky této třídy samozřejmostí. Kola jsou opatřena patentovaným dezénem HECHT, který zlepšuje trakci, zároveň brání zachytávání nečistot a trávy ve vzorku kol.

Jak již bylo zmíněno, sekačka je vybavena čtyřmi rychlostmi, o převod se stará spolehlivý variátor. Rychlost pojezdu je možné nastavit v rozsahu od 3 do 4,5 km/h. Rychlost je pak možné volit podle stavu trávníku. U pravidelně udržovaných trávníků je možné nastavit vyšší rychlost, práce pak jde rychleji od ruky. Pro spolehlivé posečení zanedbaného trávníku pak nastavíme pomalejší pojezd. Značkový motor s jmenovitým výkonem 2,2 kW pak spolehlivě zvládne jak samotné sečení, tak pohon pojezdu i s plným košem.

Díky výškově nastavitelnému madlu se snadno sekačka přizpůsobí komukoli.

Technická specifikace:
Jmenovitý výkon SAE J1940 (kW): 2,2
Maximální točivý moment (Nm)_: 8,48
Motor: Briggs & Stratton Series 575iS
Objem motoru (cm3): 150
Pracovní otáčky motoru (ot/min): 2800
Provedení šasi: Kov
Start: Elektrický
Typ pohonu: Spalovací benzínový motor
Výkon (HP): 3
Akumulátor - kapacita (Ah): 1,45
Akumulátor - napětí (V): 10,8
Akumulátor - typ: lI-ion
Boční výhoz: Ano - kryt bočního výhozu v ceně
Doporučená pracovní plocha (m2): 1200
Edge Cutting: Ano
Hmotnost (kg): 32,7
Kola na kuličkových ložiscích: Ano
Max. rychlost (km/h): 4,5
Min. rychlost (km/h): 3
Mulčování: Ano - mulčovací sada v ceně
Nastavení výšky rukojeti: Ano
Objem koše v (litr): 60
Objem palivové nádrže (litry): 0,47
Otáčky prac. nástroje (ot/min): 2800
Počet rychlostí vpřed: 4
Pojezd: Ano
Pracovní záběr (cm): 46
Přibližná doba nabíjení (min): 60
Průměr kol přední/ zadní (palce): 8/11
Rozměry balení (mm): 860x570x475
Třecí spojka na noži:Ano
Výška zdvihu max (mm): 75
Výška zdvihu min (mm): 25
Specifikace
Váha 32.7 kg
Doporučené příslušenství
Motorový olej B&S SAE 30 1,4l Motorový olej B&S SAE 30 1,4l Kód: 100006E
Máme na prodejně
244 Kč
Detail
Kanystr 5l Kanystr 5l Kód: K00050
Máme na prodejně
99 Kč
Detail
Motorový olej B&S SAE 30 0,6l Motorový olej B&S SAE 30 0,6l Kód: 100005 E
Máme na prodejně
116 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.