- ZAHRADA
- SEKAČKY
- PROVZDUŠŇOVAČE
- TRAKTORY
- KULTIVÁTORY
- KŘOVINOŘEZY, VYŽÍNAČE
- MULTISYSTÉM
- PILY
- SEKERY
- PLOTOSTŘIHY
- ZÁVLAHOVÉ SYSTÉMY
- ROZMETAČE
- ČERPADLA, VODÁRNY
- VYSOKOTLAKÉ ČISTIČE
- POSTŘIKOVAČE, ROSIČE
- PAŘENIŠTĚ, SKLENÍKY
- RUČNÍ NÁŘADÍ
- ACCU PROGRAM 6020
- ACCU PROGRAM 5040
- ZAMETACÍ STROJE
- ZEMNÍ VRTÁKY
- VYSAVAČE LISTÍ
- DRTIČE VĚTVÍ
- ŠTÍPAČKY DŘÍVÍ
- SNĚHOVÁ HRABLA,ŠKRABKY NA LED
- SNĚHOVÉ FRÉZY
- BAZÉNY A PŘÍSLUŠENSTVÍ
- DÍLNA, STAVBA
- E-SKÚTRY
- NÁHRADNÍ DÍLY
- ČIŠTĚNÍ A OCHRANA
- DÁRKOVÉ POUKAZY
Kultivátor, často také uváděný jako rotavátor je výkonný pomocník, který dokáže ušetřit každoroční dřinu všem zahrádkářům i pěstitelům při obdělávání záhonů . V podstatě se jedná o zařízení, jehož nožové ústrojí rychle rotuje v půdě, čímž ji rozrušuje přibližně do hloubky 18 - 20 cm. Tím umožní přístup vzduchu do půdy, zároveň lze však využít i k jejímu promísení s kompostem nebo hnojivy.
Každý kdo někdy obdělával záhon rýčem dokáže službu rotavátoru patřičně ocenit. Využití najde po celý rok. Na jaře a vlastně po celou sezónu s ním můžete připravovat půdu podle toho, kdy se která plodina sází. A na podzim Vám pomůže do záhonů zarýt kompost nebo hnůj a připravit tak půdu na zimu. Rotavátory nejsou příliš vhodné pro přeměnu travnaté plochy na nový záhon, u pravidelně obdělávané půdy se ale většinou obejdete bez nutnosti orání nebo rytí a stačí jen její prokypření kultivátorem.
Při výběru kultivátoru je vhodné v první řadě zvážit předpokládanou velikost obdělávaného pozemku a kvalitu půdy. Pro obdělávání malých záhonů s dobrou dostupností připojení k elektrické síti může být vhodný menší elektrický kultivátor. Nevýhoda nutnosti kabelu je totiž kompenzována opravdu snadnou obsluhou a takřka nulovými nároky na údržbu kutlivátoru. Oproti tomu jsou kutlivátory se spalovacím motorem většinou výkonnější a pracovat s nimi lze i v odlehlých oblastech, kde elektrická síť není dostupná.